مقالات

انواع ساعت مچی

ساعت های مچی یکی از اساسی‌ترین لوازم جانبی مردم در سراسر جهان هستند.  در این مقاله، به بررسی انواع ساعت های مچی متداول پرداخته شده است:

1. ساعت مچی آنالوگ:

ساعت‌های مچی آنالوگ، بدون شک یکی از معروف ترین نوع ساعت های مچی هستند. این ساعت‌ها، شامل سه موتوره، دو موتوره و یا یک موتوره هستند. ساعت های آنالوگی که در اکثر موارد طراحی ساده دارند و با پوشیدن آن ها معمولا در همۀ فضاها پاسخگوی نیاز ما است چه میهمانی‌های رسمی چه فضاهای اسپورت. در دنیای ساعت‌های آنالوگ برندهای مختلف و بزرگی در حال توسعه و طراحی این سبک ساعت‌ها هستند از جمله معروف‌ترین آن‌ها برند کاسیو است.

2. ساعت دیجیتال :

به طور کلی باید بگوییم که به ساعت هایی که در صفحه ی خود برای نمایش زمان از عقربه استفاده میکنند، ساعت های آنالوگ و به ساعت هایی که به شکل کامپیوتری همانند بعضی از نمونه های ساعت کاسیو یا جی شاک ، زمان را نمایش می دهند، ساعت های دیجیتال می گویند. ساعت های دیجیتال بیشتر برای فضاهای اسپورت و ورزشکاران کاربرد دارد.

3. ساعت های کرونوگراف :

ساعت های کرونوگراف، حرفه ای ترین نوع ساعت های مچی هستند. این ساعت ها، شامل نشانگر های چندگانه هستند که قادر به نشان دادن خط زمانی، سرعت و بسیاری از ویژگی های دیگر هستند. این نوع ساعت ها، از مهمترین ساعت های موردنیاز برای ورزشکاران و علاقه مندان به ورزش هستند. در معنای لغتی کرونوگراف به ابزاری که بتواند فواصل زمانی را اندازه گیری کند؛ گفته می‌شود یا به بیان ساده تر این که، دستگاه آنالوگی که بتواند زمان مشخصی را اندازه گیری کند.پس این دسته نیز از زیرمجموعه های ساعت های آنالوگ است.

 

4. ساعت های غواصی :

ساعت های غواصی، برای آنها که به غواصی، شنا و ورزش های آبی علاقه دارند، مفید و مناسب است. این مدل از ساعت ها دارای نشانگر عمق، سرعت و نشانگرهای دیگری هستند که باعث می شود بتوانید در این ورزش ها از ساعت خود استفاده های بیشتری جز دیدن ساعت ببرید.از نخستین ساعت های غواصی که تولید شد می توان Rolex Submariner را ذکر نمود. در سال 1926 نیز ساعت Rolex Oyster به دست تولید رسید و معرفی گردید این ساعت در برابر آسیب آب و گرد و غبار مقاوم بود و دلیل آن وجود یک پیچ در عقب این ساعت می باشد. مشهور شدن این ساعت زمانی شروع گردیده شد که مرسدس گلیتز، نخستین زن شناگر در کانال انگلیسی این ساعت را مورد استفاده قرار داد زیرا بسیاری از افراد مدعی تقلب او در شنا بودند و او برای بار دوم همان مسیر را به همراه ساعت Rolex Oyster پیمود.

5. ساعت هوشمند:

– ساعت‌های هوشمند در بین نوجوانان و برای فضاهای کاری روزمره و اسپورت رایج است این نوع ساعت ها دارای ویژگی هایی مثل  ضد آب، دارای سیستم عامل هستند. گجت‌های هوشمند یکی از کالاهای جذابی هستند که دنیای تکنولوژی به ما عرضه کرده‌است. در میان این ابزارها انواع ساعت هوشمند یا همان اسمارت واچ و مچ‌بندهای هوشمند بسیار پرطرفدار هستند. این ساعت‌ها و مچ‌بندها تنوع و بازه‌ی قیمتی بسیار زیادی دارند و از یک مچ بند ارزان تا یک ساعت هوشمند گران قیمت را می‌توانید برای خودتان انتخاب کنید. مچ بند هوشمند ابزاری برای دنبال کردن شرایط سلامتی است و از ضربان قلب تا تعداد گام‌هایی که در روز برداشته‌اید و حتی سطح اکسیژن خون را نشان دهد. در واقع یک مچ بند هوشمند خوب می‌تواند همراه خوبی برای شما در فعالیت‌های ورزشی باشد اما ساعت‌های هوشمند که خیلی شبیه ساعت مچی هستند معمولاً دسترسی شما به ایمیل و پیام‌هایتان بدون دست زدن به گوشی را فراهم می‌کنند و به کمک آن‌ها می‌توانید با هندزفری آهنگ موردعلاقه‌‌ی روی موبایلتان را گوش دهید. مدل‌های پیشرفته‌تر سیم‌کارت خور و دوربین دار ساعت هوشمند هم در بازار موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید